جستجو
با حضور معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افتتاح شد:

پروژه خط 150 تنی تصفیه روغن های خوراکی در کارخانه گنجه رودبار

پروژه خط 150 تني تصفيه روغن هاي خوراکي در کارخانه گنجه رودبار

آیین افتتاح و بهره برداری از خط 150 تنی تصفیه انواع روغن های خوراکی با حضور امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا ، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا ، آقای آرش فرزام صفت معاون اقتصادی استانداری گیلان ، دکتر چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی ، مهندس ضیایی فرماندار رودبار و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مقامات استانی و محلی در کارخانه گنجه رودبار برگزار شد.

امیر سرتیپ شعبانیان در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه بنا بر تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) ، تمامی اهداف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امسال مبتنی بر جهش تولید است ، بیان کرد: راه اندازی خط تصفیه 150 تنی روغن در کارخانه گنجه روبار به عنوان یکی از اهداف وزارت دفاع در سال جهش تولید به شمار می رود و در بسیاری از سازمان های تابعه وزارت دفاع از جمله سازمان اتکا ، تمامی اهداف معطوف به جهش تولید ، رونق تولید و رسیدن به خودکفایی نهایی است.

رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا اظهار داشت: وزارت دفاع هیچ کالایی را از کشورهای خارجی خریداری نمی کند و تولید کننده محصولات مورد نیاز خود هست. با عزم و اراده ای که در کارکنان شریف وزارت دفاع و سازمان اتکا وجود دارد ، در همه زمینه ها تولید کننده هستیم و کالاهای اساسی و مایحتاج مردم را از طریق 700 فروشگاه اتکا در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی افزود: الحمدالله با مدیریت جهادی و شایسته دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا در دو سال اخیر ، شاهد رشد و شکوفایی در عرصه تولید و خدمات رسانی به نیروهای مسلح هستیم و با بهره برداری از این خط تولید ، برگ زرین دیگری به تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اضافه شد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افزود: جهش 500 درصدی تولید انواع روغن های خوراکی و افزایش ظرفیت تولید این کارخانه از 9 هزار تن به 45 هزار تن در سال ، گام مهمی در تأمین کالاهای اساسی در کشور محسوب می شود و کمک شایانی به اشتغال زایی در استان گیلان و شهرستان رودبار خواهد کرد.

دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا نیز طی سخنانی در این مراسم ، اظهار داشت: در شرایط بحرانی شیوع گسترده ویروس کرونا از فعالین عرصه مبارزه با کرونا نام برده می شود ، اما نامی از تأمین کنندگان مایحتاج مردم و فروشگاه های بزرگ نیست. علیرغم اینکه همه مشاغل در کشور تعطیل شد ، کارکنان فروشگاه های زنجیره ای اتکا در سراسر کشور با یک روز تعطیلی از همان روز دوم فروردین سال جاری فعال بوده و با تمامی مخاطرات جانی ، جهادی و انقلابی برای تهیه ، تأمین و توزیع کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم و ایجاد آرامش در جامعه تلاش کردند. این تلاش طاقت فرسا و از جان گذشتگی کارکنان اتکا و خانواده های آنها نیاز به حمایت گروهی مسئولین و مقامات دولتی دارد تا خدمات ارزنده آنها در زمینه تأمین کالاهای اساسی مردم در شرایط سخت کرونایی ارج نهاده شود.

مدیرعامل سازمان اتکا با قدردانی و ابراز خرسندی از شهامت ، جرأت و خودباوری متخصصین متعهد شرکت روغنکشی خرمشهر در راه اندازی این خط تولید بدون نیاز به کمک های خارجی ، گفت: با همت جهادی و تلاش مخلصانه نیروهای توانمند اتکا ، در سال جاری توانستیم گام های بزرگی در زمینه جهش تولید و راه اندازی خط تصفیه 150 تنی روغن برداریم. با اجرای این پروژه بزرگ در کارخانه گنجه رودبار ، ظرفیت تولید انواع روغن های خوراکی از 30 تن در سال 73 به 150 تن در سال جهش تولید افزایش یافته که رشد 5 برابری یا 500 درصدی را نشان می دهد. با راه اندازی این خط تولید ، علاوه بر اشتغال زایی در سطح منطقه ، سهم تولید روغن در گروه روغن های خوراکی در سطح کشور نیز به طور چشمگیری ارتقاء یافته است.

وی افزود: با افزایش ظرفیت تولید در کارخانجات اتکا ، تمام تلاش خود را در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر تولید بکار بسته و انشاءالله با اقدامات جهادی مدیران و کارکنان سازمان و هدف گذاری  مناسب در مسیر بالندگی ، شاهد جهش خوبی در تولیدات و خدمات اتکا خواهیم بود.

دکتر عیسی رضایی هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت تولید انواع روغن مایع ، بهبود کیفیت محصولات ، کاهش هزینه ها ، توجه به تأمین نیاز مشتریان و کسب بیشتر سهم بازار عنوان کرد و افزود:  بهره برداری از این خط تولید جدید موجب تولید پایدار ، کاهش قابل توجه افت و ضایعات به میزان حداقل 20 درصد ، کاهش مصرف انرژی و مصرف آب ، کاهش محسوس مشکلات زیست محیطی ، کاهش اسیدیته روغن به کمتر از 0/05 درصد و ارتقای سطح کیفی محصولات خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین پیغمبری ریاست اداره عقیدتی سیاسی سازمان اتکا به مناسبت ایام زیارت مخصوص ثامن الحجج امام رضا (ع) در روزهای بیست و سوم و بیست و پنجم ذی القعده ، سخنانی را در مقام و منزلت آن امام رئوف بیان کرد.

در پایان مراسم ، از دست اندرکاران راه اندازی پروژه 150 تنی تصفیه روغن در کارخانه گنجه رودبار و همچنین دو تن از خانواده های کارکنان سازمان اتکا که جان خود را بر اثر بیماری منحوس کرونا از دست داده بودند ، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تصاویر بیشترنويسنده خبر : مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان اتکا

https://www.etka.ir/news/1216/

برچسب خبر :

امير سرتيپ ستاد شعبانيان

,

دکتر عيسي رضايي

,

مهندس محمد عبدي

,

کارخانه روغن گنجه رودبار

,

آيين بهره برداري

54.236.59.154
۱۹۴.۵.۵۳.۲۶

ارسال نظر جدید ارسال نظر جدید

نظرات کاربران:

۱۳۹۹/۰۵/۱۸
۱۱:۱۳
پروژه خط 150 تني تصفيه روغن هاي خوراکي در کارخانه گنجه رودبار
شرکت فروشگاه هاي زنجيره اي اتکا شرکت روغنکشي خرمشهر شرکت مزارع نوين ايرانيان شرکت قند پانيذفام شرکت بازرگاني و پخش سفير شرکت کشت و صنعت شهيد بهشتي شرکت سرمايه گذاري امير شرکت سهامي مزرعه نمونه شرکت فخرايران شرکت ايران گارمنت شرکت سمارت الکترونيک شرکت سهامي جنگل شفارود شرکت ارغوان گوشت منطقه آزاد چابهار شرکت بهين گستر پارسيان رويش فروشگاه اينترنتي اتکا شرکت خدمات فناوري اطلاعات اتکا