گروه صنایع روغنهای خوارکی 

گروه صنایع روغنهای خوراکی با بیش از 70 سال تجربه، به عنوان پيشگام صنايع غذايي و بهداشتي، اولین تولید کننده روغنهای نباتی خوراکی، روغن زیتون و شوینده در عرصه بازارهای داخلی بوده و این مجموعه  دارای مدرن ترین کارخانه روغنکشی از دانه های روغنی در سطح کشور می باشد.، علاوه بر فعالیت در بخش های تولیدی، واردات انواع روغنهای  خام ، نهاده های دامی نیز از دیگر  فعالیتهای آن می باشد .

اين گروه با دارا بودن 5 واحد توليدي عظيم به شرح ذيل مفتخر است سهم مهمي را در رشد و بالندگي كشور در حوزه بهره برداري از ميوه و دانه هاي روغني ، تصفيه روغن و توليد انواع فرآورده هاي جانبي ايفا نمايد.

1-کارخانه روغن نباتی شماره 1 ، واقع در شهرستان ورامین از توابع استان تهران،  با ظرفیت روزانه 100 تن تصفیه و بسته بندی انواع روغن نباتی خوراکی،

2-کارخانه روغن نباتی شماره 2 ، واقع در شهرری در استان تهران با ظرفیت روزانه 100 تن تصفیه و بسته بندی انواع روغن نباتی خوراکی.

 3-کارخانه روغن زيتون،  واقع در استان گیلان با ظرفیت روزانه 150 تن تصفیه و بسته بندی انواع روغن نباتی خوراکی و روغن زیتون،کنجد و ذرت .

4-کارخانه روغنکشی خرمشهر (مدرن ترین کارخانه روغنکشی کشور)، واقع در استان خوزستان با ظرفیت روزانه 1000 تن روغنکشی از دانه سویا.

5-کارخانه شوينده سبا (گلیسرین و صابون اتکا)، واقع در شهرری در استان تهران با ظرفيت تولید روزانه 70 تن انواع محصولات شوينده .

6- مجتمع انبار غلات و مخازن روغن خام ، واقع در بندر امام خمینی در زمینی به مساحت 135/000 متر مربع و با قابلیت ذخیره سازی 300/000 تن دانه و 150/000 تن روغن خام .

محصولات

 محصولات اصلی کارخانجات شامل انواع روغن زيتون و کنجد فرابکر (ممتاز)، بکر (درجه یک)، تصفيه (پالایش شده)، روغن های مایع آفتابگران، ذرت ،کلزا، سويا، مخلوط، روغن سرخ کردنی، روغن مصرف خانوار معمولی، روغن مصرف خانوار معطر در دو طعم کره ای و زعفرانی و روغن قنادی در اوزان مختلف، انواع محصولات شوينده و بهداشتی شامل مایع و فوم دستشویی، مایع ظرفشویی، سفید کننده، جرم گیر، شیشه شوی، روغن استحصالی و کنجاله سویا بوده و محصولات فرعی آن عبارت از خميرصابون، لرد و اسيد چرب می باشد.

افتخارات و دستاوردها

نظر به اصل مشتری مداری و تأمین سلامت و بهداشت مصرف کنندگان،گروه صنایع روغنهای خوراکی تمهیداتی در راستای تطابق با استانداردهای ملی و بين المللی اعمال نموده و با نظارت و کنترل دقیق کمی و کیفی، علاوه بر کسب استانداردهای ملی تولید، موفق به دریافت گواهینامه های سیستم مديريت یکپارچه (IMS) مبتنی بر استاندارد های :

ISO 9001-2015، 5S، ، ISO 14001-2015 ، OHSAS 18001-2007  ، ISO 22000-2005، ISO 10004-2012، ISO 10004، نشان حلال جهانی، تقديرنامه در مدل تعالی سازمانی ( IDA)، گواهینامه تلاشگر مدیریت دانش، گواهینامه تعهد مدیریت سبز، گواهینامه اهتمام غذا و دارو، گواهینامه اقتصاد سبز،  نشان بلورین محصول سبز از انجمن مدیریت سبز اروپا برای روغنهای زعفرانی ،سرخ کردنی و زیتون .

رتبه زرین دو ستاره کارت بازرگانی، رتبه  109در فرایند( IMI 100)،  تندیس نام تجاری برتر به انتخاب مصرف کنندگان، تندیس دیموند سه لوتوس به عنوان شرکت برتر در توزیع و پخش محصولات روغن زیتون و روغنهای خوراکی، تقدیرنامه زیتون نمونه، جایزه بهره وری، تنديس جايزه ملي حامي سلامت، نشان کیفیت برتر ایران، تندیس برنزی رعایت حقوق مصرف کنندگان ، تندیس ایمینی مواد غذایی نشان مدیرخلاق  و لوح تقدیر اجلاس توسعه ملی و همچنین عضویت در مجامع مختلفی مانند انجمن صنفی روغن نباتی ایران ، انجمن صنایع روغنکشی و نجمن مدیریت سبز ایران ، انجمن مدیریت دانش ، انجمن نگهداری و تعمیرات ایران ، کنفدراسیون برند ایران ، انجمن مدیریت سبز اروپا ،شبکه بهینهکاوی ایران (GBN) ، سازمان غذا و دارو  و... شده است.

بازارهای هدف

در عرصه بازارهای داخلی، کلیه محصولات غذایی و شوینده  به صورت مویرگی در سراسر کشور توزیع شده و عرضه می گردد. کالاهای وارداتی نظیر ذرت، جو و ... و کنجاله سویا حاصل از استحصال روغن نیز جهت مصرف دام و طیور، به طور مستقیم یا از طریق نمایندگان این هلدینگ به متقاضیان و مراکز مربوطه عرضه می گردد.

کیفیت ممتاز محصولات تولیدی موجب شده تا علاوه بر بازارهای داخلی، در بازارهای خارجی نظیر افغانستان، عراق، آسیای میانه و ... نیز با استقبال مشتریان مواجه گردد. طی دو دهه اخیر مشتریان وفاداری در این بازارها جذب محصولات شرکت شده و بخشی از تولیدات این شرکت به خارج از کشور صادر می گردد.