منشور اخلاقی کارکنان سازمان اتکا

1- ما اعتقاد داریم بهترین ذکر «بسم الله الرحمن الرحیم» ، بهترین عبادت «اللهم صل علی محمد و آل محمد» و بهترین عمل ، رفع نیازمندی های مردم و خدمت به آنها است.

خشنودی خداوند سرلوحه همه کارهاست ، پس با اتکاء به نگرش توحیدی ، پروردگار متعال را در هر لحظه گـواه و ناظر بـر اعـمال و کـردار خود می دانیم و لذا همواره در راستای نیلِ به قُرب و جلب رضای الهی قدم برمی داریم.

خدمت در اتکا را به عنوان موهبتی الهی برای کسب و کار ، ارتزاق حلال و حرکت در راستای نیل به کمال تلقی نموده و همواره پاسخگویی صادقانه، صریح و احترام آمیز نسبت به مافوق، همکاران و مشتریان را جزء وظایف سازمانی خود می دانیم.

همواره روحیه انتقاد پذیری داشته و انتقادات سازنده دیگران را به عنوان زمینه ساز رشد سازمانی و ارتقای خدمات و فعالیت هایمان می دانیم.

تکریم ، ادب ، همدلی ، همکاری ، عدالت ، رعایت نظم ، آراستگی ، وقت شناسی ، مسئولیت پذیری و دقت؛ پایه و اساس عملکرد ما است.

6ـ جایگاه ما جایگاه (خدمت) است، پس گفتار ، منش و کردار بزرگان دین را مبنای رفتار و عمل خود قرار داده و تمام تلاش خود را برای حُسن انجام وظیفه و رعایت موازین و معیارهای اخلاقی و قانونی به کار می گیریم.

آینده و سرنوشت سازمان تأثیری عمیق بر زندگی ما خواهد داشت؛ لذا خود را به مأموریت ، اهداف و ضوابط حاکم بر سازمان متعهد و وفادار می دانیم و در راستای تحقق اهداف سازمانی ، وظایف و مسئولیت های شغلی خود را با جدیت ، دقت ، صحت و سرعت انجام خواهیم داد.

مشتریان ولی نعمتان ما هستند رعایت عزت و حرمت آنها ، تلاش برای انجام امور آنان و کوشش برای رفع مشکلاتشان یک اصل پذیرفته شده برای همه ماست پس هر کسی که مــا برای خـدمت رسـانی به او تلاش می کنیم، برای ما ارزشمند و قابل احترام است و حفظ کرامت و رضایت او نیز برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

مسئولان و مردم به ما اعتماد کرده اند که انجام خدمت در این سنگر را به ما سپرده اند، پس باید به حُسن اعتماد آنان پاسخ مثبت دهیم و در ارائه خدمت ، عادلانه و در چارچوب قوانین و مقررات عمل کنیم.

10ـ موفقیت مجموعه در گرو تلاش یکایک همکاران ماست ، پس؛ از فکر تا عمل برای رسیدن به این موفقیت تلاش می کنیم.

11ـ ما تلاش می کنیم تا همکاران دلسوز ما بتوانند فارغ از دغدغه ها، همت خود را صرف ارائه خدمات مطلوب به مشتریان نمایند. 

12ـ این مهم نیست که پیش از این در کجا و در چه جایگاهی مشغول خدمت بوده ایم، بلکه این مهم است که (اکنون) کارهایی را که به ما سپرده اند به خوبی و به بهترین نحو انجام دهیم.

13ـ تمامی مهارت دانش و تخصص و تجارب خود را برای انجام بهینه وظایف شغلی، سازمانی و اجتماعی به کار می گیریم و به منظور مساعدت در حل مشکلات شغلی همکاران و ارتقاء همه جانبه سازمان تا حد امکان دانش ، تجربه و توانمندی های خود را در اختیار آنان قرار می دهیم.

14ـ کسب حلال و پرهیز از حرام و امور شبهه ناک و هر فعالیت خارج از احکام شرعی را در دستور کارمان قرار داده و با پایش کیفیت و فعالیت اثر بخش از هرگونه اسراف و اهمال در منابع و مصارف خودداری کنیم.

15ـ با تلاش در حفظ بیت المال و استفاده بجا و مناسب از امکانات سازمانی، از هرگونه انتفاع شخصی از آنها تحت هر عنوان پرهیز می کنیم.

16ـ ما به اصـل ولایت فقیه ایمان و اعتقاد راسـخ و التزام عملی داشـته و به عنـوان سرباز ولی امر(عج) در همه شئون فردی و سازمانی از فرامین و اوامر ولی امر مسلمین پیروی کامل نموده و با همه توان در جهت اجرای دقیق و به موقع تدابیر معظم له فعالیت می نماییم.

17ـ ما تأکید داریم که هرگونه تصمیم و اقدام منطبق با موازین شرعی بوده و هیچگونه مغایرتی با احکام شرعی و قوانین موضوعه و تدابیر مقام عظمای ولایت فقیه نداشته باشد و به ویژه که از هرگونه فعالیت مالی و اقتصادی شبهه انگیز و تنظیم قراردادهای مبهم، خودداری و در صورت داشتن هرگونه ابهام، از طریق مجاری ذیربط استفسار و رفع ابهام کنیم.

18ـ ما معتقدیم که باید هرگونه تضییع احتمالی حقوق خود را از مجاری قانونی پیگیری نماییم و از توسل به روش های غیرقانونی و غیرشرعی و ایجاد جو بدبینی ، غیبت ، تهمت و تضعیف جایگاه مسئولان جداً پرهیز کنیم.

19ـ ما کارکنان سازمان اتکا با تأسی به حدیث پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) که می فرمایند: «خَیرُ إخوانِکُم مَن أهدی إلَیکُم عُیوبَکُم» (بهترین برادران شما ، کسی است که عیب هایتان را به شما هدیه دهد.) و به اقتضای اخلاق دین محور و فرهنگ غنی حاکم بر اندیشه و رفتار خویش، ضمن رازداری و پرده پوشی از عیوب دیگران در حفظ آبروی افراد و تکریم منزلت انسانی آنها سرسخت خواهیم بود.

20ـ ضمن استقبال از نقطه نظرات ارزشمند مشتریان ، نظر آنان را فرصتی مناسب برای اصلاح و بهبود خدمات و احیا و تحکیم روابط سازمان با مشتریان دانسته و همواره مشتاق دریافت پیشنهادات و انتقادات مشتریان وفادار خود هستیم.

مدیرعامل و کارکنان سازمان اتکا

شرکت فروشگاه هاي زنجيره اي اتکا شرکت روغنکشي خرمشهر شرکت مزارع نوين ايرانيان شرکت قند پانيذفام شرکت بازرگاني و پخش سفير شرکت کشت و صنعت شهيد بهشتي شرکت سرمايه گذاري امير شرکت سهامي مزرعه نمونه شرکت فخرايران شرکت ايران گارمنت شرکت سمارت الکترونيک شرکت سهامي جنگل شفارود شرکت ارغوان گوشت منطقه آزاد چابهار شرکت بهين گستر پارسيان رويش فروشگاه اينترنتي اتکا شرکت خدمات فناوري اطلاعات اتکا